Bullet in a Bible.....

10. března 2010 v 18:14 | My |  Bullet In a Bible
Tak je to konečně tady. Dlouho očekávané DVD Bullet In A Bible se záznamem koncertu skupiny Green Day z 19.6.2005 z Anglického Milton Keynes se v listopadu začalo oficiálně prodávat. Celé album obsahuje zhruba dvouhodinový záznam na DVD a (něco málo přes hodinu dlouhý) audio záznam. Tracklist je u obou médií stejný. DVD příjemně překvapí už při prvním spuštění. Menu naběhne celkem svižně po krátké ukázce. Nenaleznete zde žádné reklamy a ani autorská upozornění, což by se dalo považovat celkem za raritu.
Menu je uděláno velice jednoduše, ale zde to jen potvrzuje fakt, že "méně je někdy více". V menu ale narazíte na první nepříjemnost. Nenaleznete zde české titulky. U písní to nevadí, ale méně zkušení angličtináři budou mít asi problémy u rozhovorů (nápomocny by tak mohli být alespoň anglické titulky).
No a jsme u vlastního koncertu. Záznam začíná leteckým pohledem na zaplněný Milton Keynes Bowl. Musím říct, že z toho pohledu na mačkajících se 65 tisíc fanoušků běhá mráz po zádech (a co teprve v průběhu koncertu když všichni společně s GD skáčou).
O koncertu po hudební stránce se asi nemá cenu bavit. Billie s Mikem řáďej na pódiu, neustále běhají sem a tam a Tré se šklebí za bubny. Po každé písničce následují krátké ukázky a rozhovory z koncertního života Green Day. Je to celkem dobře poskládaný, na první shlédnutí je to vítané.
Režie se neujal nikdo jiný než režisér posledních videoklipů, Samuel Bayer. Celý koncert je velice dobře sestříhán a Samuel dost často využívá černobílého obrazu, což přináší na záznam zajímavý úhel pohledu, ale zejména z kraje koncertu mi přišlo, že používá častěji obraz černobílý než barevný a tím potlačuje světelné efekty koncertu.
Shlédnutí DVD určitě stojí za to a všem ho doporučuji. A vzhledem k tomu, za jakou cenu se v obchodech prodává by mělo být dostupné většině fanoušků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama